![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZQ5CvbQPE5tbnhE9TVx2Ux_IbDaOhmHUwFsm0ednSj-Rc9vdHEmZCUI4koUC7P4iNyt0NwjAZuWP5rqNFewKzCFj6xy9JI0MVe0xGgsw9ZDjQnUm-qJsScOHIV4UI6i7VDHiHLRZ0unE/s200/psich.jpg)
Ο κρυμμένος θησαυρός της τσέπης
Έλενα Αρτζανίδου
Εκδόσεις ΨΥΧΟΓΙΟΣ
- Ωραία γραμματάκια που κάνεις, Γαβριλάκη, σαν της μαμάς σου όταν ήταν στην ηλικία σου, είπε η γιαγιά περήφανα και αντί να χαρώ ένιωσα πάλι ένα συννεφάκι από θυμό να μεγαλώνει μέσα μου. Έσκυψα το κεφάλι και για λίγο δεν έβγαλα κουβέντα. - Μα τι έπαθες αγόρι μου, ρώτησε η γιαγιά.
Νέο Βιβλίο στις αρχές Σεπτεμβρίου στα βιβλιοπωλεία.
Υ.Γ Τώρα το καλοκαίρι στη Ρόδο στις πολλές απαντήσεις που είχα στο ερώτημα μου τι μπορεί να είναι αυτός ο θησαυρός ξεχώρισα αυτή της μικρής, πεντάχρονης Βίκυς που μου απάντησε αφοπλιστικά;
-Αυτό, Έλενα είναι δουλειά του πειρατή, αυτός μόνο θα ψάξει και θα στον βρει.
-Εσείς τι νομίζετε πως μπορεί να είναι ο θησαυρός στην τσέπη του Γαβριλάκη;